واتساپ

آموزش گیتار کلاسیک

آموزش گیتار

گیتار یکی از پرطرفدارترین سازها در جهان است و با توجه به قابلیت­ها و امکاناتی که در اختیار نوازنده می­گذارد، با آن می­توان انواع موسیقی چه ایرانی و چه غربی در سبک­های مختلف از جمله کلاسیک، فلامنکو، پاپ، راک و... را نواخت.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به آموزش گیتار و نواختن آن علاقه دارید، باید برای شروع آموزش گیتار نکاتی را در نظر بگیرید.

با اینکه روش­ها وکتاب­های فراوانی در زمینه­ی آموزش گیتار وجود دارد اما بهترین راهِ آموزش گیتار، یادگیری آن توسط هنرآموز است. برای شروع آموزش گیتار می­توان از دو نوع گیتار استفاده کرد، گیتار آگوستیک و گیتار الکتریک، که البته آموزش گیتار با هر دو ساز تقریباً مشابه است.

در طی دوره­های آموزش گیتار باید کوک کردن، تکنیک­ها و .... و در نهایت اجرای یک یا چند قطعه موسیقی که هدف آموزش گیتار است، به هنرجو آموزش داده ­شود. همچنین در  طی دوره­های آموزش گیتار باید با ریتم، انواع آکوردها، گام ها نت­خوانی و تئوری موسیقی آشنا شود.

منابع آموزش گیتار

از پرکاربردترین کتاب های آموزش گیتار می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:

روش آموزش گیتار کلاسیک قدم به قدم تألیف جینستون ولدرون

کتاب آموزش گیتار «متد گیتار»(پیک استایل) تألیف گری ترنر

کتاب آموزش گیتار «رویکردی مدرن به گیتار کلاسیک» نوشته ی چارلز دانکن

البته علاوه بر کتاب های آموزش گیتار که در بالا نام برده شد کتب ها و منابع متنوع دیگری نیز جهت پیشرفت هنرجویان طی دوره های بالاتر آموزش گیتار وجود دارد، که به بالاتر رفتن تکنیک نوازندگی و همچنین آشنایی هنرجو با آهنگسازان و آثار مهم موسیقی آشنا می کند.

از برترین گیتاریست ها می توان به دیوید راسل، فرناندو سور، فرانسیسکو تارگا، فرانسیسکو کوربتا، آندره سگویا، سیمون آیوازیان، لیلی افشار، فرزاد دانشمندف فردیناندو کارول، جولیان بریم، ماتیو، کارکاسی، بی بی کینگ، آرمیک اشاره کرد.

 

 

 

مدرسین آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی شمیم باران

دوره های آموزشی

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود